DESIGN

MAXO ŠRÁMEK A LITTLE BEAT STUDIO…

Max

ENG: Martin ‘Maxo’ Sramek is a young but experienced songwriter, producer and singer devoted to music. His studio has co-worked with many Slovak and Czech musicians, offering a new and fresh sound that will delight your senses and will ‘buzz’ in your ear in a good way, of course. His biggest success so far is the ‘Run Run Run‘ song written for Celeste Buckingham, that already reached more than 5 million listeners on YouTube – a fairly huge amount taking that Slovakia has the same amount of inhabitants only. Maxo has a great sense of humour, is full of energy and ideas. He would spend a day with Jimi Hendrix and believes that lots of ego destroys one’s talent. His dream is to prove that a small studio as his own in a small country like Slovakia is able to outgrow its boundaries and provide music for life…

SK:

 • Čo robíš?

Momentálne robím niekoľko vecí naraz: songwriting, producenta, manažéra môjmu štúdiu. V rámci mojej firmy robím úplne všetko, aj upratovačku – od vysávania až po umývanie pohárov po mojom kolegovi, Andrejovi Hruškovi.

 • Keby si bol farbou…

…bol by som tmavofialový.

 • Za 5 rokov…

…budem strašne bohatý! Ale úprimne: chcem prekročiť hranice Československa tým čo robím, čiže produkovanie interpretov za hranicami.

 • S kým by si trávil deň?

S Jimim Hendrixom.

 • Domáce zvieratko?

Chiwawa, Smurf, ktorého milujem ako vlastného syna.

 • Čo ťa inšpiruje?

Čo sa týka muziky ma inšpirujú unikátne treky. Potom ma inšpirujú ľudia, ktorí už niečo dokázali. Inšpiruje ma v podstate aj moja rodina, moja mama a môj strýko, ktorého si strašne vážim.

 • Čo sa akurát deje v štúdiu?

Vela vecí. Robíme s českou kapelou Činasky, sú velmi sympatickí chalani. Tiež spolupracujeme so Zdenkou Prednou a s Rytmusom.

 • A čo sa týka Celeste Buckingham?

So Celeste ideme robiť daľší album, ona teraz študuje v Amerike. Jeden album bude robiť s rôznymi americkými producentami, druhý album v rámci Europy by sme mali robiť my. Teraz to poviem asi neskromne, ale je to taká výzva pre mňa… Chceme dokázať, že sme schopní v malom Československu spraviť porovnateľný, alebo možno lepší album. V Amerike spravia veľmi dobre urobený, zabalený a dokonalý produkt. Ale čo my máme iné od nich je to, že my dávame do tej hudby úplne všetko, a ja tam u nich nepočujem to srdiečko.

 • Obľúbené miesto…

…Dobrohošť a moje štúdio.

 • Máš nejaké moto?

Ano, teraz som čítal takú zaujímavú vetu, že veľa ega zničí tvoj talent…

 • V čom si najlepší?

Som veľmi dobrý v umývaní šálok…

 • Čo by si chcel strašne vedieť?

Či pôjdem naozaj do toho pekla, lebo si to asi zaslúžim… A potom, že kam sa to tak všetci ponáhľame…

Kontaktuj LittlBeat Studio kliknutim na Facebooku alebo na Twitteri.

www.littlebeat.sk

(Slovenčina nie je môj materinský jazyk a predtým som sem nikdy nepísala poslovensky, tak odpuste mi chybičky…

Ďakujem, Anami)

Share your thoughts / Te mit gondolsz? / Poznamky...

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s