FAB WMN

#FABWMN – MARIKA CASNOCHOVA, THE FOUNDER OF M MAGAZIN

marika casnochova, niki bankovich, fabwmn, mmagazin sk, anamiblog
Photo Credit: Niki Bankovich

ENG: Yet another multitasking fabulous woman, this time from Slovakia. Marika is the founder and editor in chief of a successful online fashion magazine called M Magazin. Even though it is already a fantastic role, she didn’t stop there – Marika is a mother, a model, a university lecturer of biology, and a super creative woman with further great ambitions. We haven’t met in real life yet, but her spirit already got my attention, so hopefully we’ll have the chance to chat over a coffee soon.

marika casnochova, niki bankovich, fabwmn, mmagazin sk, anamiblog
Photo Credit: Niki Bankovich

SK: Ďalšia báječná žena na blogu, ktorú vám predstavím je Marika, zakladateľka a šéfredaktorka online módneho M Magazin-u (www.mmagazin.sk) My sme sa v podstate našli cez fotografku, Mirku, ktorej fotky Marika často používa v magazíne. I keď sme sa osobne zatiaľ nestretli, som si istá, že Marika je nadpriemerne šikovná a kreatívna, žiari z nej veľká energia, láska k životu a v každom prípade aj taká vyrovnaná múdrosť. Viac o tejto krásnej žene sa môžte dozvedieť z nášho online rozhovoru – a dúfam, že sa nám čoskoro podarí pokecať si aj pri kávičke v Bratislave.

  • Čím sa zaoberáš?

Musím povedať, že mám celkom široký záber. Od 14 rokov sa venujem modelingu, ktorému sa venujem dodnes. Počas mojej modelingovej cesty som sa tiež venovala štúdiu na Univerzite Komenského, kde v súčasnosti pôsobím ako univerzitná lektorka biológie. A aby toho nebolo málo, založila som si vlastný módny magazín www.mmagazin.sk, ktorého som zároveň šéfredaktorkou. Aj keď všetky tieto aktivity zaberajú pomerne veľa času, nie je to ani zďaleka všetko, čomu sa chcem ešte v budúcnosti venovať.

marika casnochova, niki bankovich, fabwmn, mmagazin sk, anamiblog
Photo Credit: Niki Bankovich
  • Čo je najlepšie v tvojej práci?

Určite kreativita, voľnosť, sloboda a radosť z dobre odvedenej práce. Už odjakživa som chcela robiť iba to čo ma baví a čo mi robí každodennú radosť. To sa mi darí dodnes. Každá práca je svojim spôsobom stresujúca, keďže je potrebné ju odviesť kvalitne. V mojom prípade to nie je výnimkou, no bez mierneho tlaku to žiaľ nikdy nejde. Takéto situácie ma ale poháňajú vpred, stále k lepším výkonom.

  • Opíš sa 5 slovami:

Úspešná, inteligentná, vyrovnaná, cieľavedomá, spravodlivá.

  • Na čo si zatiaľ najpyšnejšia v tvojom živote?

Na svoju krásnu dcérku a na mozog medzi ušami.

  • Prečo je podľa teba dobré byť ženou?

Žena robí tento svet krajším a dáva mu život a určite aj silu. A to sú podľa mňa tie najdôležitejšie veci na svete. Preto by mala byť každej žene venovaná patričná úcta a vzorné správanie. Ak som v kruhu ľudí, ktorí si to uvedomujú, je skutočnou radosťou byť ženou.

marika casnochova, niki bankovich, fabwmn, mmagazin sk, anamiblog
Photo Credit: Niki Bankovich
  • S kým by si strávila deň?

Nie je nič krajšie, ako keď sa môžem celý deň venovať svoj nádhernej dcére. Tieto dni sú na nezaplatenie a nie je ich nikdy dosť. A každý deň navyše s mojím malým pokladom je mi ten najvzácnejší. Taktiež by som rada strávila deň s mojou maminou, s ktorou si ako ženou rozumiem, a ktorá mi je celoživotnou oporou. Pokojných dní, kedy sa môžem voľne s mojou maminou porozprávať je skutočne málo, preto by som aj s ňou rada strávila deň. A do tretice by som rada trávila deň sama so sebou – a to nie som ani introvert ani sebec a ani samotár. Prečo? Lebo takýchto dní je skutočne málo. Popri každodenných povinnostiach je mať takýto deň, kedy sa môžete venovať sama sebe, veľmi vzácne.

marika casnochova, mia mirelli, fabwmn, mmagazin sk, anamiblog
Photo Credit Mia Mirrelli
  • Keby nakrúcali film o tvojom živote, kto by stvárnil tvoju osobu?

Úplne ideálne by bolo, keby som si mohla zahrať svoju osobu ja sama. Mám s herectvom už zopár skúseností a je to jeden z mojich snov venovať sa aj herectvu. No ak by to mal byť niekto iný ako ja, mohla by to byť napr. Dakota Fanning, Maggie Grace alebo Emilie de Ravin.

  • Ako vieš ovládnuť stres?

Potrebujem sa vyrozprávať a racionálne tak stresovú situáciu vyriešiť, kedysi som si aj poplakala, ale časom človek príde na to, že je to úplne zbytočné.

  • Odporuč knihu, film a pesničku:

Tých by som vedela odporučiť celkom dosť, ale keď to má byť z každého iba jedna, tak kniha určite od George Orvella: 1984 a Zvieracia farma. Príbeh, v ktorom je skrytých veľa zaujímavých a užitočných životných myšlienok obľubujem vo filme Veľká ryba. A pesnička? Scandal od nestarnúcich Queen.

marika casnochova, mia mirelli, fabwmn, mmagazin sk, anamiblog
Photo Credit: Mia Mirrelli

HU: A mai FAB WMN interju alanya – ezuttal Szlovakiabol- egy ujabb kreativ es rendkivul sikeres no, Marika. Nemcsak a megalapitoja es foszerkesztoje az online M Magazinnak, de anyukaja egy gyonyoruszep kislanynak is, modell es a Komensky Egyetem egyik biologia eloadoja is. Bar szemelyesen meg nem talalkoztunk, de a kepekbol es a kommunikacionkbol nekem nagyon kedvesnek, bolcsnek es kiegyensulyozottnak tunik Marika, bizom benne, hogy legkozelebbi pozsonyi latogatasom soran eloben is tudunk majd beszelgetni.

One thought on “#FABWMN – MARIKA CASNOCHOVA, THE FOUNDER OF M MAGAZIN

Share your thoughts / Te mit gondolsz? / Poznamky...

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s