FAB WMN · FASHION

#fabWMN – LENKA SRŠŇOVÁ

lenka srsnova, slovak designer
Images belongs to Lenka Srsnova

ENG: Today is an extra happy day, as the interview with one of the most vibrant and galactical Slovak fashion designers is finally completed. We’ve been working on it with Lenka since last November, so please welcome it warmly, ladies.

I’ve found Lenka via Fashion Live (Slovak Fashion Week Initiative), and immediately fell in love with her Galaktika collection. Think colours, patterns, and think it wild, something crazy beautiful. Oh, and the helmets are must-have pieces for everyone on the road! Honestly, I wouldn’t even mind just to walk around in them, just like that. Hope by now you are uber excited, so go girl, and indulge in Lenka’s fantasy world of cats and magic: www.lenkasrsnova.com, visit her e-shop and Facebook page. And those who speak Slovak/Checz read more about her thoughts below on fashion, life, and the galaxy…

SK:

 • Opíš sa 5 slovami…

… usmiatá, pozitívna, farebná, rýchlo rozprávam, workoholik.

 • Za 5 rokov…

… a dúfam že aj skôr 🙂 ma nájdete v peknom farebnom veselom showroome, kde každý model bude mať svoj príbeh!

Emma magazin, galaktika editorial, lukas kimlicka stylist
foto: Branislav Simoncik
modelka: Denisa Dvorakova
styling: Lukas Kimlicka
 • Kedy si najšťastnejšia?

Keď vymýšlam novú kolekciu a začnem s jej realizáciou. Je to moja najobľúbenejšia časť v roku, čo sa týka práce. Najobľúbenejšia, ale aj najnáročnejšia.

 • Čo ťa inšpiruje?

To je rôzne. Niekedy je to moje okolie, alebo situácia ktorú zažijem, vec, ktorú si náhodne všimnem. Inšpirujú ma moji priatelia, zákazníci, ľudia ktorých stretávam. Toto všetko potom spájam v mojej fantázii. Často si vytváram vlastné príbehy, miesta a realitu, ktoré potom zachytávam v kolekciách a v modeloch.

 • Keby si bola farbou…

… bola by som dúha.

lenka srsnova, galaktika backstage
Image belongs to Lenka Srsnova
Photo: Ondrej Synak
 • S kým by si rada strávila deň?

So zajacmi z čarovného klobúka, Bobom a Bobkom!

 • Na čo si najviac pyšná?

Na to, že na Slovensku pôsobím ako odevná dizajnérka, mám vlastný ateliér a robím módu, ktorá má pre mňa a mojich zákazníkov zmysel. A rovnako ma teší, že mám okolo seba kreatívnych a príjemných kamarátov, umelcov, dizajnérov, s ktorými je radosť spolupracovať!

magika fantastica, slovak fashion
MAGIKA FANTASTIKA COLLECTION
photo: Branislav Simoncik
styling: Jana Olsinska
Make-up: Jana Olšinská
Hairs: Jan Molnar
Model: Alena M, Exit model management
Graphic: Veronika Licakova
Clothes: Lenka Sršňová, Magika Fantastika
 • Aké výhody má podla teba slovenská móda, v čom je iná/špecialná?

Slovenská móda sa neustále formuje a vytvára. Prichádza na scénu nová mladá generácia dizajnérov, ktorá na odev pozerá inak, ako bolo zvykom doteraz. Rieši sa otázka dizajnu, vzťahu dizajnéra a značky, nutnosti tvoriť a prezentovať svoju tvorbu nielen formou prehliadky, či výstavy, ale aj online na internete. Skloňujú sa slová ako “kreatívny priemysel” ako dôležitá súčasť domácej produkcie, či “showroomi” ako miesta, kde sa môžu ľudia s domácou módou stretnúť. Prebiehajú akcie zamerané na vzdelávanie dizajnérov, ale aj zákazníkov, predajcov, či výrobcov. Hladajú sa spôsoby ako spájať domácu produkciu, či remeselníkov s dizajnérmi, a to nielen na poly odevného, či textilného dizajnu. Dizajnéri sledujú vývoj aj v okolitých krajinách, zapájajú sa do prezentácií a akcií doma aj v zahraničí…Sme v dobe, kedy sa veci začínajú definovať a hovorí sa o odeve, ako o dizajnérskej disciplíne, ale aj umení a kultúre. Chceme či nie, móda bola a vždy bude dôležitou súčasťou našej osobnej a spoločenskej identity. Slovenská móda je úprimná a pravdivá, či je dobrá alebo zlá. Závisí od individuality a vízie konkrétneho tvorcu, často sú v nej veľmi čitateľné súvislosti na domácu kultúrnu scénu a dianie.

orange fashion show. lenka srsnova
COLLECTION PRINCESS
SPECIAL COLLECTION FOR ORANGE FASHION SHOW 2011
Dress & accessories: Lenka Sršňová
make-up & hairstyle: Aneta Nyariová
model: Exit MM
photo: Jakub Gulyás
 • Aka je podla teba ozajstná žena?

Mala by určite vedieť spraviť jahodový džem, prišiť si chýbajúci gombík na kabáte a upiecť domáci chlieb. A nemal by jej chýbať úsmev na tvári aj v okamihu, kedy by radšej plakala. Mala by mať aspoň jedny “high heels” aj keď ich možno nikdy v živote nepoužije, lebo človek nikdy nevie 🙂 a to isté platí o rúži na pery, ktorý by mal mať zaručene diorovskú červenú farbu!!!

 • Tvoj najoblubenejší kus oblečenia je…

To sa mení podľa kolekcie, ktorou práve žijem. V každej si nájdem obľúbený kúsok. Tým pádom ich mám veľa 🙂

 • Čo by si obliekla na cestu do galaktiky?

Hrejivú softshellovú bundičku s farebným geometrickým vzorom, nohavice s nízkym pudlom a červenými gombíkami a geometrickou tlačou. Rovno dva farebné kožené opasky, na nohy veselé modré gumáky a na hlavu samozrejme galaktickú prilbu a okuliare proti silnému nárazovému slnku!

galaktika collection, fashion show
Image belongs to Lenka Srsnova
Photo: Ondrej Synak
 • Čo ti nikdy nechýba z kabelky?

Papier a ceruza pre prípad, že by ma prekvapil nejaký skvelý nápad.

 • Čo by tvoje zrkadlo prezradilo o teba?

Že sa nemalujem, len občas a veľmi jemne. Niekedy mám zelené a inokedy modrošedé oči. Robia sa mi jemné vrásky, pretože sa veľa usmievam.

 • Keby si bola Superheroine, aký ‘talent’ by si mala?

Menila by som šedé a smutné časti sveta na farebné, vzorované, bláznivé, alebo harmonické jednofarebné plochy, ktoré by obšťastňoavli a nabíjali energiou každého, kto by na ne pozrel.

WWW.LENKASRSNOVA.COM

3 thoughts on “#fabWMN – LENKA SRŠŇOVÁ

 1. Reblogged this on KANUUU and commented:
  Can’t understand most of it, but these pictures, namely these awe-some helmets, have drawn me in! Love the prints, mix of patten, and the ‘wonderland’ feel I’m getting. Forget special occasions, I’d wear these on an everyday basis.

  Kanu

Share your thoughts / Te mit gondolsz? / Poznamky...

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s