DESIGN

PETER&VERONIKA: WEDDING CHIC FROM SLOVAKIA

Peto a Veronika
Peto a Veronika

ENG: I’ve never been such a girl, who had fantasies about her wedding, I’ve never dreamed about my ‘big day’ or the ultimate wedding dress. Never, in a ‘girly-way’… What I’ve been thinking about is a innovative graphic design for invitations, a bold and special interior/stage design of the scenes and of course, the story and quality of the wedding pics. To be honest, I never thought that I ever get married (FYI: am still not engaged but honey, take it easy, no pressure), I need some serious thinking on the topic (again, honey, please ignore this sentence…) BUT… I can honestly say I’ve found a strongly convincing reason (apart from being in love with my man): so that PETER&VERONIKA can perpetuate it! First I met their work a year ago in You&Me Magazine, and it was love at first sight (honey, just after you, of course). They have such a fab way of looking at things, there’s a romantic vintage vibe coming from their photos, that will capture your attention immediately. It’s not just a wedding theme they work with – you can also find all the other ‘must-haves’ of shooting in their portfolio, all sets telling you a story visually. It’ s a wonderful eye-candy, I would seriously have their pictures framed in my home even without knowing those people on them. Please have a look at PETER&VERONIKA’s website and give a LIKE to their Facebook page. Enjoy!

SK:

  • Čo ’treba’ vedieť o projekte Peter & Veronika?
Peter a Veronika sú (manželský) párik, ktorých baví fotenie a úplnou náhodou sme sa dostali k tomu, že naša práca je aj naším koníčkom.
1
  • V čom je iné?
Možno v tom, že máme na veci mužský a ženský pohľad a navzájom sa dopĺňame pri fotení. Radi pracujeme s prirodzeným denným svetlom a uprednosňujeme fotenie momentiek pred pózovaním. Venujeme sa aj stylingu miest, na ktorých fotíme , pretože si myslíme, že to dodá foteniu originálnu atmosféru.
  • Na čo ste najviac pyšní?
Fotili sme už veľa veľa ľudí a najviac sme hrdí na to, že sa s mnohými priatelíme už aj v súkromí. A vždy nás poteší milý mail alebo keď si nás všimnú na blogoch.
2
  • Máte nejaký aktuálny projekt?
Práve sme prišli z Českej republiky, kde sme fotili módny editoriál na tému „Boho style“ pre náš obľúbený You&MeMag. Fotilo sa síce v hroznej zime, ale naše „víly“ na fotkách vyzerajú že si užívajú letné slniečko
  • Za 5 rokov…
Vidíme okolo seba nejaké detičky a popritom určite fotenie. Netušíme kam sa profesne dostaneme ale vidíme to takto : v jednej ruke dieťa, v druhom foťák.
3
  • Koho by ste chceli nafotit, keby ste mohli vybrat?
Peťo : Tyra Banks, pretože ju obdivujem ako je multifunkčná. Okrem toho že je modelka, moderátorka, je aj výborná fotografka a všetko čo robí, robí dokonale.
Veronika : Ja rada fotím momentky, keď ľudia o tom ani nevedia a možno by som raz chcela nafotiť nejaký festival (Pohoda festival, Grape..) – ľudí , backsteage, koncert… Páči sa mi voľnosť pri fotení, keď si môžem vybrať ľubovolný objekt záujmu.
5
  • Čo vás inšpiruje?
Všetko naokolo. Cesta autom cez Slovensko, obrázok v časopise, hudba v rádiu..Myslíme si, že správny fotograf by mal absorvovať všetko okolo seba– hudbu, film, divadlo, módu, hociaký program v TV. Nikdy neviete čo Vás inšpiruje..
  • Najmilší zážitok pri fotení…
Tých bolo hrozne veľa. Aj na najobyčanejšom mieste môžete fotiť ľudí, s ktorými sa príjemne cítite a pamätáme si to potom hrozne dlho. Popri práci zažijeme hocičo – dostaneme sa na miesta, kde sa hocikto nedostane, stretneme zaujímavých ľudí, zajazdíme si na koni, vozíme sa vo veteránoch, degustujeme čerstvú medovinku z 200 ročného sudu, fotíme na Štrbskom plese.. My sme ľudia, čo sa vedia tešiť z úplnych maličkostí a každé fotenie je pre nás zážitkom.
599173_10152671632820608_668659008_n

One thought on “PETER&VERONIKA: WEDDING CHIC FROM SLOVAKIA

Share your thoughts / Te mit gondolsz? / Poznamky...

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s